بازگشت البر الباز به دنیای طراحی مد و لباس

AZ factory برند و رویکردی جدید با مدیریتی با تجربه

البر الباز در یک مصاحبه با “عمرانعامد” Imran Amed  بنیان‌گذار و سردبیر مجله BOF هدف از بازگشت خودش را این اعلام کرد. او گفت آمده تا بتواند برای تمام خانم‌ها در سایزهای متفاوت لباس طراحی کند؛ و بازار را از حالت منحصر به یک‌سری سایز مشخص خارج کند. او یکی از اهداف خودش را در بازگشت به صنعت فشن در این موضوع می‌داند که هیچ صنعت دیگری در دنیا به “فشن” شبیه نیست. نه در دنیای هالیوود و فیلم‌سازی و نه در دنیای اینترنت. دست‌اندرکاران صنعت فشن با خستگی‌ناپذیری شگفت‌آوری مدام در حال برگزاری شوهای متعدد و فعالیت‌های مختلف هستند.
او در قسمتی دیگر از این مصاحبه اعلام می‌کند که ما انسان‌ها گاهی نیازمند فاصله گرفتن از فعالیتی هستیم که عاشق آن هستیم. البر الباز در مورد خودش هم این موضوع را صادق می‌داند و می‌گوید: ” به زمانی برای تامل و تفکر نیاز داشتم. اینکه گذشته را بازبینی کنم به با اندیشیدن به آینده آن ‌را پیش‌بینی کنم.

البر الباز کیست و از کجا شروع کرد؟

البر الباز که متولد کشور مراکش است کار خود را با یک مغازه کوچک لباس‌فروشی در منطقه “گارمنت” نیویورک آغاز کرد. بعدها در جوانی به اسرائیل نقل مکان کرد. او در کالج مهندسی و طراحی تحصیل کرد و بعد از آن در سال ۱۹۸۴ به ایالات متحده آمریکا نقل مکان نمود.

ازطریق ارتباطاتی که با برند “گوچی” Gucci داشت به “گئوفری بین” Geoffry Been” معرفی شد که یکی از شناخته‌شده‌ترین طراحان لباس آمریکایی بود. الباز تا سال ۱۹۹۶ و قبل از پیوستن‌اش به “گی لاروش”  Guy Laroche دستیار “بین” بود و به دانش و تجربه خود در زمینه مد می‌افزود.

بیش از یکسال به عنوان طراح لباس‌های زنانه با این گروه همکاری داشت. بعد از آن به تیم “ایو-سن لورن” پیوست. البته بعدها با “تام فورد” جایگزین شد. بعد از این‌ها، او در سال ۲۰۰۱ به “لانون” Lanvin پیوست.

در طی ده سال پر از تجربه‌ای که با لانون سپری شد؛ الباز همکاری‌های متعددی انجام داد. از جمله با شرکت عطر و لوازم آرایش “لانکوم” و همچنین برند لباس سوئدی “اچ اند ام” H&M. او در سال ۲۰۱۲ کتابی با بیش از سه هزار تصویر نیز به چاپ رساند که بعضی از آن‌ها با روایات خودش همراه بودند.

البر الباز و تحصیل تجربه در خانه‌های مد شناخته‌شده آمریکا و اروپا

البر الباز قبلا با برندهای کفش و کیفی چون Tod’s و LeSportsac همکاری داشته است. او همچنین با خانه مد ایو-سن لورن Saint Laurent و گی لاروش Guy Laroche همکاری داشته‌است. اما، این‌ بار با برند خودش که توسط کمپانی ریچمونت Richemont حمایت می‌شود برگشته‌است.

به گفته خود او حضور مجدد او در این عرصه نه تنها یک بازگشت بلکه تنظیم مجدد ساز و کارها و تصمیمات برندی است که از قبل وجود داشته است. ارزش‌گذاری مجدد روال کارها و گاهی نیز ساختارشکنی‌های منحصر به ‌فرد در گرفتن تصمیمات جدید.

بدون برچسب

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید